Kurs medytacji IAM 15-16 września 2018

Serdecznie zapraszamy na kurs medytacji IAM, który poprowadzi wieloletni nauczyciel hatha jogi i medytacji Jens Cordes.

Cena za kurs to jedyne 150 zł
Kurs odbędzie sie 15-16 września 2018 w Warszawie
ardes:
Zespół szkół Specjalnych nr 85, Ul. Elektoralna 12/14
Warszawa

Kontakt i rejestracja:
+48 605 172 374 (Marcin)
mail: ammapolska@yahoo.com

Czym jest IAM?

Integrated Amrita Meditation Technique® IAM – Zintegrowana Technika Medytacji Amrita jest prostym połączeniem jogi, pranajamy (techniki oddychania) oraz medytacji. Stanowi syntezę tradycyjnych metod, dopasowanych do potrzeb oraz uwarunkowań psychicznych współczesnego zabieganego człowieka. Zajmuje jedynie pół godziny dziennie.

IAM jest techniką medytacyjną, przekazaną przez Ammę, aby pomóc ludziom odnaleźć spełnienie w życiu. Praktyka ta oczyszcza umysł obdarzając praktykujących większą klarownością myśli i intuicją, pobudza zdolności twórcze oraz pogłębia świadomość w życiu codziennym. Praktykowanie tej medytacji podnosi poziom energii i pomaga złagodzić napięcia, co z kolei wpływa na poprawę zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

Medytacja IAM narodziła się z głębokiego postanowienia Ammy, by wesprzeć nasz duchowy rozwój. Praktykowana regularnie i z oddaniem wnosi w nasze życie integrację ciała, umysłu, intelektu i serca. Przywraca łączność z naszym rzeczywistym centrum – naszą Jaźnią oraz prowadzi nas do doświadczania prawdziwej radości i wewnętrznego spokoju.

Kto może uczestniczyć w kursie medytacji IAM?

Każda osoba powyżej 18 roku życia może wziąć udział w zajęciach. Kurs jest odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i dla osób praktykujących medytację.

Dlaczego IAM?

Medytacja jest sztuką panowania nad umysłem. W naszym dążeniu do szczęścia mamy ostatecznie dwie możliwości – zmienić cały świat, żeby wszystko toczyło się dokładnie po naszej myśli, lub zmienić nasz umysł, żeby umieć być zadowolonym i spokojnym niezależnie od tego, co dzieje się wokół nas. Pierwsza z nich jest, oczywiście, niemożliwa; nasze widoki na kontrolowanie świata zewnętrznego są nikłe. Jedyną szansą na bycie szczęśliwym jest więc wgląd do świata wewnętrznego. Medytacja może być wyjątkowo pomocnym w realizacji tego zadania narzędziem. Jak mówi Amma: „Powinniśmy pilota do naszego umysłu trzymać mocno w swojej dłoni”. Umysł jest jak maszyna. W naszych rękach leży utrzymanie jej w dobrym stanie; tylko wtedy będziemy mogli maksymalnie wykorzystywać jej potencjał. Powinniśmy także wiedzieć, jak to urządzenie wyłączyć. Niestety, stało się to zapomnianą sztuką i jednocześnie powodem, dla którego tak wielu ludzi „wybucha”.

Korzyści z IAM?

Technika medytacji IAM jest sposobem na codzienną „konserwację” umysłu, która pozwala takich sytuacji uniknąć. Dzięki skupieniu się na obiektach, dźwiękach i odczuciach podczas medytacji rośnie siła naszej koncentracji. Obserwując nasze mentalne i witalne procesy uzyskujemy większą świadomość. Rozluźnienie umysłu redukuje stres. Zwiększona siła koncentracji, rozluźnienie, poszerzona świadomość i myślenie są podstawowymi korzyściami praktyki medytacji IAM. Składają się one na ogólne usprawnienie umysłu. Dla każdego może to oznaczać coś innego. Malarz może udoskonalić swój umysł, by otworzyć się na pomysły, które przeleje na płótno. Menedżer firmy może wykorzystać płynące z praktyki korzyści do efektywniejszego kierowania swoją firmą, większej klarowności w podejmowaniu decyzji i głębszego odprężenia w czasie wolnym. Poszukiwacz duchowy może użyć medytacji, by zagłębić się w naturę swojej świadomości. Możliwości są niezliczone i otwarte na potrzeby praktykującego.

wiecej o medytacji IAM
www.iam-meditation.org

| Spotkania, spotkania i działania